FOKI

Foki to mój ulubiony temat. Zaczęło się od projektu realizowanego wspólnie z Fokarium w Helu, gdzie dokumentowałem pracę wolontariuszy pracujących ze zwierzętami. Mając na uwadze stan populacji foki szarej w Polsce, zdecydowałem się na fotografowanie ich za granicą – na wschodnim wybrzeżu Anglii, gdzie mogłem to robić bez dylematów natury etycznej.

 

 

Park Śląski

 

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, obecnie Park Śląski, był miejscem moich pierwszych foto-spacerów, podczas których zacząłem fotografować przyrodę. Jak się okazało jeden z największych parków miejskich w Europie jest świetnym miejscem na naukę.

Uroczysko Buczyna

„Uroczysko Buczyna” to zespół przyrodniczo-krajobrazowy o powierzchni ponad 65 ha, położony pomiędzy Katowicami, Chorzowem i Rudą Śląską. Odznacza się on bardzo cennymi walorami przyrodniczymi i rzadko spotykaną w naszej aglomeracji bioróżnorodnością. 

Wilki

Do zdjęć wilków przygotowywałem się dwa lata prowadząc research kto, gdzie i kiedy fotografuje wilki w Polsce. Ostatecznie udałem się w Bieszczady i w dolinie Sanu udało mi się zrealizować kolejne fotograficzne marzenie.

 

BIELIKI

To chęć sfotografowania bielika sprowadziła mnie na ścieżkę fotografii przyrodniczej. Puszcza Białowieska, rozlewisko Warty, dolina Baryczy i Zalew Szczeciński były scenerią moich zmagań z tym trudnym wyzwaniem. Za każdym razem gdy wydaje mi się, że zrobiłem już to najlepsze, upragnione zdjęcie, kusi mnie aby spróbować raz jeszcze.