SSAKI

Były ptaki, czas na ssaki. Zaspokoiwszy częściowo swoje zainteresowanie awifauną skierowałem obiektyw w kierunku ssaków.

RYKOWISKO

Rykowisko, to temat wyjątkowo atrakcyjny fotograficznie, ale też bardzo trudny. Oko, a częściej ucho, cieszą ciekawe sceny przyrody, zdjęcia tylko się zdarzają. Nie sposób przewidzieć co się wydarzy, tym trudniej zaaranżować wymarzoną scenerię zdjęć (tło, światło, odległość etc.).

FOKI

Foki to mój ulubiony temat. Zaczęło się od projektu realizowanego wspólnie z Fokarium w Helu, gdzie dokumentowałem pracę wolontariuszy pracujących ze zwierzętami. Mając na uwadze stan populacji foki szarej w Polsce, zdecydowałem się na fotografowanie ich za granicą – na wschodnim wybrzeżu Anglii, gdzie mogłem to robić bez dylematów natury etycznej.

 

 

Puszcza Białowieska

Plenery w Puszczy Białowieskiej zamykają klamrą  10-lecie mojej przygody z fotografią przyrodniczą. To tutaj podjąłem pierwszą próbę sfotografowania Bielika. A później do Puszczy zabrałem syna na pierwszą „poważną” wyprawę fotograficzną.

 

Park Śląski

 

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, obecnie Park Śląski, był miejscem moich pierwszych foto-spacerów, podczas których zacząłem fotografować przyrodę. Jak się okazało jeden z największych parków miejskich w Europie jest świetnym miejscem na naukę.